Connect with us

Međunarodna takmičenja

Fiba Liga prvaka: Bilbao savladao Igokeu m:tel u Laktašima

U okviru trećeg kola Lige prvaka Igokea m:tel je na svom parketu ugostila Bilbao i izgubila rezultatom 80:85.

Igokea je na sjajan način otvorila meč i na krilima Wallera igrali odlično imali su u jednom trenutku +6 (24:18), međutim gosti su uspjeli smanjiti prednost domaćina na 26:24. Izabranici Dragana Bajića su briljirali i u drugoj četvrtini opet su na oko dvije minute do kraja imali prednost +8 (49:41), baš kao i u prvoj četvrtini loša odbrana je koštala Igokeu pa se na poluvrijeme odlazi sa 49:48.

Bilbao se probudio u trećoj četvrtini pa su napravili i preokret, na minut do kraja treće četvrtine imali su prednost 60:66, ipak je sjajni Waller sa dvije vezane trojke vratio u život Igokeu, međutim gosti su uzvratili istom mjerom pa su trojkama Smitha i Ubala otišli na pauzu sa prednošću 66:72. Igokea posljednju četvrtinu otvara poenima Harisa Delalića, ipak na nešto više od tri minute do kraja trojkom Smitha Bilbao je otišao na +9 (73:82). Do kraja utakmice Bilbao je uspio održati prednost i na kraju slaviti sa 80:85.

U redovima ekipe iz Španije najbolji su bili Ignacio Rosa sa 17 poena i Ludving Hakanson sa 16 poena, dok je kod Igokee najbolji bio Antabia Waller sa 24 poena.

(Foto: basketballchampionsleague)