Prvenstvo BiH (M)

Bosna Royal savladala Zrinjski, Borac rutinski protiv Proma, Čelik deklasiran u Bijeljini, Sloboda u derbiju kola savladala Sparse

Košarkaši Bosne Royal su u Mostaru gostovali Zrinjskom, kojeg su porazili sa 87:82. Sarajevski tim do pobjede su vodili Enis Memić, koji je ubacio 23 poena, te Amerikanac Jonathan Davis sa 22 poena. Odličan je bio i Imran Fazlić sa 20 poena, dok je kod Zrinjskog isto toliko ubacio Josip Ćović.

Borac je na gostujućem terenu savladao savladao Promo sa 88:71. Tako je Borac došao do devete pobjede na isto toliko utakmica Prvenstva BiH i lider je na tabeli, dok je Promo na omjeru 3-6. U pobjedničkom timu je sa 18 poena najefikasniji bio Radoš Šešlija, dok je 15 postigao Diante Baldwin, koji je tome dodao i 10 asistencija za double-double, koji je ostvario i Joshua Cunningham s 12 poena i 11 skokova. U ekipi Proma najviše se istakao Shane Justin Gattling sa 22 poena.

Radnik je u Bijeljini deklasirao zenički Čelik sa 107:76. Bijeljinci su bili nošeni odličnim Dejanom Kokorušom (21 poen) i Srđanom Jovanovićem (20 poena i 11 skokova). Čelik je u Bijeljinu stigao sa osam igrača u rotaciji, a najbolji je s 20 poena bio Emir Čerkezović, a jedan manje je ubacio Anes Podojak.

Sloboda je u derbiju 10. kola nadigrala Sparse rezultatom 87:70. Vodio je sarajevski tim nakon prvog poluvremena sa 42:44, ali Tuzlaci su zaigrali sjajno u drugom poluvremenu, te “slomili” tim Zorana Kašćelana. Treću četvrtinu je Sloboda dobila sa 21:11 i stekla dobru prednost pred završnicu, u kojoj nije imala problema da je sačuva. Slobodu je do pobjede nosio Rashun Davis sa 26 poena, dok je Haris Delalić imao 23 poena. Ibrahim Durmo je upisao double-double, sa 11 poena i 12 skokova. Kod Sparsa se sa 21 poenom istakao Remy Abell, Imran Polutak je dodao 13, a Mašan Vrbica 11.

(Foto: sportsport.ba)