Connect with us

Prvenstvo BiH

Bosna Royal savladala Radnik, hercegovački derbi pripao Širokom

Košarkaši Bosne Royal večeras su savladali bijeljinski Radnik rezultatom 89:80Vodio je Radnik na poluvremenu utakmice sa 39:43, ali Bosna Royal je u nastavku uspjela da preokrene rezultat u svoju korist i slavi prilično sigurno. Sjajan je u dresu Bosne Royal bio Jonathan Davis sa 24 poena, 16 poena je ubacio Imran Fazlić, a 15 Enis Memić. Kod Radnika je 24 poena imao Dejan Kokoruš, a 22 je ubacio Jeremiah Jordan Bell.

U dvorani Pecara je odigran hercegovački derbi, u kojem su košarkaši Širokog Brijega trijumfovali protiv Zrinjskog sa 99:85. Odlično je Široki otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini je stekao vodstvo od 28:20, a prava “rapsodija” krenula je u drugoj, u kojoj je Zrinjski bio potpuno nemoćan. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom od 57:33, te je to bilo nedostižno za Plemiće, iako su u trećoj četvrtini smanjili zaostatak na devet poena. Široki nije dozvolio da dođe do komplikacija u finišu i slavio je sa 99:85. Široki je predvodio Luka Božić s 21 poenom, 18 je ubacio Mateo Čolak, 16 Ive Ivanov, a 14 Mate Vučić. Kod Zrinjskog Mile Čović je ubacio 24 koša, 17 je imao Mateo Zovko, a 16 Josip Čović.

(Foto: Jabuka.tv)