Prvenstvo BiH (M)

Borac i Široki ostvarili ubjedljive pobjede

Banjalučki Borac je u okviru 16. kola na svom parketu savladao Slaviju sa 84:64. Amsal Delalić je sa 26 poena (5/8 za tri) bio najefikasniji u pobjedničkom timu, a tome je dodao i devet skokova. Jarrod West je ubacio dva poena manje (7/11 za tri poena). Kod Slavije, Darko Damjanović je ubacio 15 poena, a Srđan Jovanović i Diante Bah ubacili su po 10.

Košarkaši Širokog slavili su na gostovanju protiv Sparsa rezultatom 82:102. Prva četvrtina donijela je izjednačenu košarku. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, ali su gosti već na kraju prve dionice došli do pet poena prednosti (18:23). Nakon toga, razlika je uglavnom rasla. Kada se u posljednju četvrtinu ušlo sa vodstvom hercegovačke ekipe od 54:87, pitanje pobjednika već je bilo jasno. Goste je do pobjede u sportskoj dvorani Goran Čengić vodio Mateo Čolak. Postigao je 22 poena, uz pet skokova i četiri asistencije. U poraženom timu najbolji je bio Marquis Donte Moore. On je ostvario učinak od 27 poena, osam skokova i šest asistencija.

(Foto: OKK Spars)