Međunarodna takmičenja

AdmiralBet ABA liga: Igokea u haotičnom meču nakon drame savladala Zadar

Košarkaši Igokee došli su do još jedne važne pobjede u borbi za opstanak u ABA ligi, pošto su večeras slavili u Zadru.

Tamo su savladali istoimenog domaćina rezultatom 68:67, a meč je bio potpuno haotičan.

Tokom druge četvrtine utakmica je prekinuta zbog divljanja navijača Zadra, koji su predmetom u glavu pogodili trenera svog tima Danijela Jusupa.

Sudije su tražile da jedan navijač hrvatskog tima napusti tribine dvorane “Krešimir Ćosić”, što je on uporno odbijao, pa je morao da to zatraži i trener Jusup. U nezadovoljstvu su se pridružili još poneki navijači Zadra, koji su se čak sukobili sa redarima, pa je prekid potrajao nekoliko minuta.

Samo što je susret nastavljen (31:33), sudija Uroš Oberknežević ponovo je tražio da bude odstranjen i drugi navijač, a potom je  domaći trener Danijel Jusup pogođen nepoznatim predmetom u glavu!

Nakon toga su tribine potpuno ispražnjene i meč je nastavljen, a u finišu je ponudio pravu dramu.

U njoj se bolje snašao bh. tim, koji je slavio sa 68:67. Tanasković je briljirao sa 23 poena i 10 skokova, a Nerandžić je dodao 12. Kod Zadra je najbolji bio Božić sa 18 poena, 8 skokova i 9 asistencija.

(FOTO: Zadar/Zvonko Kucelin)