Connect with us

Međunarodna takmičenja

AdmiralBet ABA liga: Igokea nakon drame u Laktašima savladala Budućnost

Košarkaši Igokee su u meču 6. kola regionalne ABA lige savladali Budućnost iz Podgorice rezultatom 103:101.

Tako su Igosi stigli do četvrte pobjede u sezoni u ABA ligi, a imaju dva poraza, dok je Budućnost sada na omjeru 3-3. Ključnim faktorom u ovoj pobjedi Igosa možemo proglasiti ofanzivni skok, pošto je Igokea tu zaista napravila velike probleme gostima iz Podgorice.

Ukupno su domaći uhvatili čak 14 ofanzivnih skokova, samo jedan manje nego defanzivnih (15).

Vodila je Igokea od početka utakmice, na poluvremenu je bilo 63:56, ali na ulasku u posljednju dionicu Podgoričani okreću rezultat u svoju korist.

No, brzo udarac uzvraća Igokea i stiže do prednosti preko Raya, a u samom finišu je uslijedila prava drama, na što smo već i navikli u Laktašima kada je riječ o utakmicama ABA lige.

Sredinom četvrte četvrtine Budućnost na krilima Kabe stiže do 88:85, a onda je uslijedio novi preokret bh. tima, koji se na krilima Antabije Wallera odlijepio na +5 (97:92).

Nije nakon toga Budućnost uspjela da ugrozi vodstvo Igosa, te je završilo pobjedom bh. predstavnika rezultatom 103:101.

Do pobjede je Igokeu nosio Nikola Tanasković s 20 poena, DeShawn Stephens je ubacio 17, a Bryant Crawford je upisao double-double od 10 poena i 10 skokova.

Kod Budućnosti je s 20 poena najbolji bio Jagodić-Kuridža, a od bh. reprezentativaca najbolji je bio Edin Atić sa 7 poena. Kenan Kamenjaš je ubacio tri poena, a na terenu je proveo samo četiri i po minute, dok je Aleksandar Lazić odigrao tek tridesetak sekundi.

(FOTO: Igokea m:tel/Nikola Vuruna)