Međunarodna takmičenja

AdmiralBet ABA liga: Igokea m:tel slavila u gostima kod Mege

U okviru drugog kola AdmiralBet ABA lige predstavnik Bosne i Hercegovine Igokea je u gostima savladala ekipu Mege sa 76:87.

Tim iz naše zemlje je bolje otvorio ovaj dosta izjednačen meč, pa je na kraju prve dionice imao prednost od 18:19. Momci Dragana Bajića su bolji bili u napadu tokom druge četvrtine pa se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 37:44.

Ulazak u treću četvrtinu donosi puno bolju igru Igokee koja nije dozvoljavala domaćoj ekipi da se rezultatski približi. Na nešto manje od tri minute do kraja četvrtine rezultat je bio 50:58, te je trener Mege Barać pozvao minuti odmora, nakon kojeg je Mega napravila seriju 10:0 i završila četvrtinu rezultatom 60:58.

Igokea je sjajno počela posljednju četvrtinu utakmice i sa serijom 0:9 vratila prednost na 60:67 za svoj tim. U nastavku četvrtine domaći tim nije mogao parirati gostima, koji su na kraju zasluženo slavili sa 76:87.

Najbolji u timu Igokee m:tel bili su Ray sa 20 poena i četiri asistencije i Tanasković sa 18 i devet skokova, dok se kod Mege istakao Cazalon sa 16 poena, te mladi Branković koji je postigao 15 poena i upisao sedam skokova.

(Foto: ABA League/Dragana Stjepanović)