Connect with us

Prvenstvo BiH

ABA 2 liga: Široki nadigrao Pelister, Borac bolji od Rogaške

Košarkaši Širokog su u 5. kolu ABA 2 lige sa 83:82 savladali makedonski Pelister . Gubio je Široki nakon prve četvrtine sa 21:28, a do odlaska na odmor bh. tim smanjuje razliku na tri poena zaostatka (40:43). Gledali smo ravnopravnu borbu i u trećoj četvrtini, ali četvrtu sjajno otvara Široki i dolazi do prednosti od sedam poena na tri minute do kraja (80:73). Pelister uspijeva da uzvrati udarac i na dva minuta do kraja dolazi do 82:80. Tada nesportski faul pravi Karadžovski i olakšava posao Širokom, koji je ipak sve uspio zakomplikovati. Smanjio je Pelister na 83:82 nakon toga, a Ćavar i igrači Širokog prave veliku grešku pri ubacivanju lopte u igru. Ipak, na njihovu sreću, u posljednjim sekundama trojku za pobjedu makedonskog tima promašuje Karadžovski. Sjajan je bio u dresu Širokog Luka Božić, koji je meč završio sa 27 poena i sa po 3 asistencije i skoka. Po 12 poena su za Široki dali Mateo Čolak i Mate Vucić. Kod Pelistera je 26 poena imao Nikola Malešević, a 22 Igor Kesar.

Banjalučki Borac je uspio da trijumfuje i na petoj od pet utakmica u novoj sezoni ABA 2 lige, te ekipa Dragana Nikolića zaista ističe i ozbiljnu kandidaturu da se bori za plasman među elitu. Borac je nadigrao Rogašku sa 89:87. Vodio je od početka Borac, ali Rogaška je održavala priključak i konstantno bila u igri, a na poluvremenu je rezultat bio 50:44. U finišu treće četvrtine Rogaška dolazi do preokreta i vodstva od 61:67, ali Borac sjajno završava ovaj period igre trojkom Baldwina, a potom i pogocima Pažina i novim košem sjajnog Baldwina. Ušlo se u četvrtu četvrtinu sa 77:71 za Borac, ali Rogaška ipak uspijeva da napravi završnicu dramatičnom. Vujačić i Primorac su ubacili dvije trojke i došla je Rogaška na 87:85, a na minut do kraja i do poravnanja! Potom su pravili faul na Baldwinu, a Amerikanac je oba puta bio precizan za 89:87. Baldwin na dvadesetak sekundi prije kraja gubi loptu, a potom igrači Borca prave i prekršaj. Na njihovu sreću, Vujačić je promašio oba slobodna bacanja i završilo je 89:87. Cunningham je na kraju bio najefikasniji kod Borca s 22 poena i 10 skokova, dok je Baldwin imao 21 poen i 7 skokova. Kod Rogaške je 29 poena ubacio Vujačić.

(Foto: ABA League/Dragana Stjepanović)