Međunarodna takmičenja

ABA 2 liga: Ive Ivanov donio pobjedu Širokom, Spars savladao Vojvodinu na Ilidži

Široki Brijeg je stigao do pobjede nad Helios Sunsima nakon drame u finišu rezultatom 94:91. Bolje je otvorio bh. predstavnik utakmicu i vodio je nakon prve četvrtine sa 26:19, ali Helios je održavao priključak. Dobro je odigrao Široki i treću četvrtinu i stekao lijepu prednost od 74:65, držao je do samog finiša, ali onda je tim iz Domžala na dvadeset sekundi prije kraja trojkom Mahkovića stigao do poravnanja. Ranije je i na minut prije kraja Ervin pogodio tricu, a tako se topila prednost Širokog. Ipak, u posljednjem napadu Ivanov pogađa trojku na sekund prije kraja i donosi pobjedu Širokom od 94:91. Luka Božić je u Širokom bio najbolji sa 25 poena i 9 asistencija, a Mate Vucić je ubacio 18 koševa. Pomenuti Ivanov, koji je trojkom donio pobjedu timu s Pecare, imao je 17 poena. Kod Heliosa je Amerikanac Ervin odigrao nestvarnu partiju s 33 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Spars je savladao Vojvodinu iz Novog Sada rezultatom 74:68. Rezultat je bio u egalu do drugog dijela drugog perioda kada je Spars otišao na +11, ali Vojvodina je uspjela do odlaska na odmor smanjiti zaostatak na šest poena (40:34). Vojvodina se uspjela držati i u trećem periodu, iako je u jednom trenutku sarajevski tim imao deset poena prednosti. Ekipa iz Novog Sada u četvrtoj dionici je čak u jednom trenutku i povela sa poenom razlike (60:59). Ipak, nakon toga Durnik je pogodio za vodstvo Sparsa od 61:60, a potom su uslijedile dvije vezane trojke Hasandića, koje su na kraju i prelomile meč. Vojvodina se pokušavala vratiti u meč, no nije uspjela ugroziti Spars, koji je na kraju slavio sa 74:68. Najefikasniji u redovima Sparsa bio je Abell sa 17 poena i četiri skoka, a pratio ga je Hasandić sa 15 poena i skokom, dok je Burch-Manning brojao do 12. Kod Vojvodine Beslač je imao 20 poena, šest skokova i tri asistencije, dok je Neal dodao 19 poena, šest skokova i četiri asistencije.

(Foto: ABA League/Dragana Stjepanović)