Međunarodna takmičenja

ABA 2 liga: Borac savladao Zlatibor, porazi Sparsa i Širokog

U Osijeku (Hrvatska) je počeo novi balon nove sezone ABA 2 lige, a Borac je nastavio gdje je stao pošto je upisao novu pobjedu. Bh. predstavnik je u 3. kolu regionalnog takmičenja uspio da savlada ekipu Zlatibor Čajetine sa 87:75.To je treća pobjeda Borca u tri utakmice i potvrda visokih ambicija u novoj sezoni. Fenomenalno je Borac otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini već stekao veliku prednost od 15 razlike (30:15). Prednost je rasla i do odlaska na pauzu između dva poluvremena, da bi se Zlatibor probudio u nastavku. Treću dionicu Zlatibor dobija sa 23:12, a početkom posljednje četvrtine prilazi i na -8, ali tada njegov niz jako važnom trojkom prekida Draško Knežević i donosi 75:64 Borcu. Do kraja Banjalučani nisu imali problema da sačuvaju prednost te su slavili s konačnih 87:75. Radoš Šešlija je nosio Borac do pobjede sa 16 poena i 11 skokova, a fenomenalni su bili i pomenuti Knežević i Diante Baldwin. Oni su ubacili po 14 poena, Knežević je imao 8 asistencija, a Baldwin jednu manje. Laquinton Damon Lee Ross je u redovima poraženog tima imao 19 poena i 9 skokova, a Dušan Kutlešić je ubacio 18.

Ekipa Podgorice savladala je Sparse u susretu trećeg kola ABA 2 lige, rezultatom 74:84. Nakon prve četvrtine bh. predstavnik je imao minimalno vodstvo (24:23), ali u drugoj dionici crnogorski tim je ostvario opipljiviju prednost, koju je uspješno održavao do kraja meča. Pobjedničku ekipu su predvodili Aleksandar Langović (16 poena) i Andrej Vulević (14), kod Sparsa su najefikasniji bili Urban Durkin i Mašan Vrbica (po 13).

Košarkaši Širokog poraženi su nakon tijesne završnice u utakmici trećeg kola ABA 2 lige. Ekipu s Pecare na turniru u Osijeku savladala je zemunska Mladost u izuzetno efikasnom meču, 103:108. U većem dijelu susreta srbijanski tim je imao blagu prednost, ali Širokobriježani nekoliko minuta prije kraja dolaze do vodstva od 103:101. Tada je zablistao playmaker Mladosti Otis Livingston, koji je postigao sve poene u seriji od 7-0 i tako praktično svojoj ekipi donio pobjedu. Kod Širokog je sjajnu partiju pružio Mateo Čolak (31 poen, 11 skokova), dok je pomenuti Livingston bio prvo ime pobjedničkog sastava (27 poena).

(FOTO: ABA 2/Dragana Stjepanović)