Prvenstvo BiH (M)

Trebinjci nemoćni u Skenderiji, Široki nastavio pobjedosni niz, Sloboda nanijela težak poraz Slaviji

Košarkaši Bosne Royal su u okviru desetog kola Prvenstva BiH savladali Leotar na domaćem parketu rezultatom 88:69. Već nakon uvodnih deset minuta se znalo u kojem pravcu će ići ova utakmica, Bosna Royal je imala prednost od čak +16 (24:08). Nastavili su Studenti i u nastavku utakmice istim tempom, pa se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 47:22. Gosti su pokazali otpor tek u drugom poluvremenu, međutim to im je pomoglo samo da ublaže poraz. Domaće su do pobjede predvodili Ismet Sejfić sa 23 poena i 13 skokova , te Anthony Collins sa 15 poena. U redovima Leotara najbolji su bili Vaslije Milović sa 11 poena, te Nemanja Milidragović i Srđan Milanović sa po deset postignutih poena.

U derbiju kola na Pecari Široki je ostvario desetu pobjedu za skor 10-0 u dosadašnjem dijelu prvenstva. Širokobriježani su savladali Budućnost iz Bijeljine 90:63. Široki su do pobjede vodili Daishon Knight sa 17 poena i Ive Ivanov sa 16 poena, dok su u redovima Budućnosti najbolji bili Vojin Ilić sa 17 poena i Milivoje Božović sa 10 poena.

Ekipa Slobode je na domaćem terenu ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Slavije, rezultatom 110:63. Gosti nisu imali nikakve šanse protiv sjajno raspoloženih košarka Slobode koji su u prvom poluvremenu ubacili čak 62 poena. Slobodu su do pobjede predvodili Nikola Jeftić sa 17 poena i Almir Hasandić sa 16 poena, dok su redovima Slavije najbolji bili Dušan Elez sa 16 poena i Igor Bojović sa deset poena.

(Foto: jabuka.tv)