Connect with us

Reprezentacija

Poraz od Latvije na otvaranju Evropskog prvenstva

Košarkašice Bosne i Hercegovine poražene su u prvoj utakmici na Evropskom prvenstvu od selekcije Latvije rezultatom 85:60.

Naše košarkašice su pružile vrlo dobru partiju u prvom dijelu susreta, ali nisu uspjele da nastave u istom ritmu i u drugom dijelu, što je protivnička selekcija iskoristila i ostvarila pobjedu.

Prvu dionicu su naše košarkašice riješile u svoju korist rezultatom 25:22. Vrlo dobru igru košarkašice selektora Ožegovića su nastavile i u drugoj četvrtini i uspjele da dođu do sedam poena prednosti (31:24). Prednost koju si imali su držali do sredine četvrtine, kada su Latvijke zaigrale dosta bolje i uspjele do poluvremena da naprave preokret i na odmor odu sa poenom prednosti. Rezultat je glasio 39:38 u korist protivničkog tima.

U trećoj dionici Latvijke su u potpunosti nadigrale naše reprezentativke i nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 68:47. Veliku prednost koju su stekle u trećoj četvrtini, gošće iz Latvije su održavale bez velikih problema i stigle do pobjede rezultatom 85:60.

Latvia – Bosna i Hercegovina  85:60 (22:25, 17:13, 29:9, 17:13)

Latvia: Gerke 5, Grigorjeva 2, Maurina 2, Mikelsone 6 , Steinharde 2, Harčenko 16, Indrike 4, Klescova 18, Meldere 8, Nulle 9, Priede 5, Vihmane 8

Bosna i Hercegovina: I. Babić 5, Božić, Kovačević 3, Nikšić, Radulović 4, D. Babić 5, Keseljević 9, Mitrić 16, Peljto, Selimović 4, Šipka 1, Zubac 13

Naredni susret naše košarkašice igraju protiv Litvanije sutra od 18:30 sati.

U drugom susretu u našoj grupi Litvanija je savladala Poljsku rezultatom 69:54.