Poraz kadetkinja BiH od Srbije

Kadetkinje Bosne i Hercegovine poražene su od Srbije rezultatom 73:62 u okviru drugog kola Evropskog prvenstva B Divizije, koje se održava u Sofiji.

Nakon velike borbe u drugom dijelu susreta, Srbija je uspjela da u finišu susreta “slomi” naš tim i ostvari pobjedu u ovom duelu. Srbija je bila bolja u prvoj četvrtini koju je riješila u svoju korist rezultatom 27:12. Ipak, naš tim predvođen Azrom Nikšić i Umom Bobić uspijeva da napravi rezultatski priključak tokom druge četvrtine i na pauzu odlazimo pri vodstvu protvničkog tima rezultatom 43:35.

U trećoj četvrtini gledali smo dosta tvrdu utakmicu sa malo poena, a na kraju je uspješnija bila naša reprezentacija, koja je ovaj period riješila u svoju korist rezultatom 17:15 i dodatno rezultatski “pritisnula” selekciju Srbije pred ulazak u posljendjih deset minuta. Šest poena prednosti imala je Srbija na ulasku u posljednju u četvrtinu (58:52), što je davalo za pravo objema ekipama da se nadaju mogu do pobjede i dva važna boda. Slično kao i u trećoj četvrtini igralo se dosta tvrdo, a Srbija je “prelomila” utakmicu tri minute prije kraja susreta kada je uspjela da dođe do 11 poena prednosti (71:60), a potom mirno privede susret kraju. Konačan rezultat glasio je 73:62 u korist Srbije.

U našem timu najefikasnije su bile Azra Nikšić sa 22 i Uma Bobić sa 15 poena, dok je kod selekcije Srbije najviše ponea postigla Marina Marčetić, ukupno 21.

Naš tim sutra igra susret trećeg kola protiv selekcije Islanda.