Poraz kadetkinja BiH od Crne Gore

Košarkašice Bosne i Hercegovine poražene su od selekcije Crne Gore rezultatom 57:51 u posljednjem kolu Grupe A na Evropskom prvenstvu koje se održava u Bugarskoj.

Bio je ovo ujedno duel koji je direktno odlučivao o četvrtom mjestu u grupi, odnosno o tome koja će od ove dvije selekcije u borbu za pozicije od 9. do 16. mjesta. Naš tim je odlično otvorio utakmicu i prvu četvrtinu je riješio u svoju korist rezultatom 21:16. Nakon toga ponovo nam se desila kriza u igri, jednako kao i u utakmici sa Slovenijom, kada smo odigrali očajnu drugu četvrtinu. Crnogorke su ovaj period igre riješile u svoju korist rezultatom 14:5, pa na poluvrijeme odlaze sa prednošću od četiri poena, 30:26.

Za razliku od prethodnog duela uspjeli smo brzo da se vratimo u igru, a predvođeni danas sjajnom Amelom Kurtalić uspjeli smo napraviti seriju 11:2 i tako ponovo vratiti rezultatsku prednost na našu stranu. Na tri minute do kraja trećeg perioda imalo smo pet poena prednosti (39:34), no naše suparnice su uspjele do kraja četvrtine da se u potpunosti vrate i serijom koševa u finišu ovog dijela igre uspijevaju da u posljednih deset minuta uđu sa jednim poenom prednosti, 40:39.

U posljednjih deset minuta igre nismo uspjeli da napravimo dovoljno jak pritisak kako bismo stigli do preokreta i ostvarili pobjedu koja bi nam rezultatski puno značila. U posljednje tri minute igre Crnogorke ulaze sa tri poena prednosti (53:50). Ipak, nedostajalo je kocentracije sa obje strane u finišu meča, a to je svakako išlo na ruku našim protivnicama koje su slavile pobjedu rezultatom 57:51.

Nikolina Ilić je postigla 15 poena, dok su Marija Leković i Jovana Savković postigle po 12 poena u pobjedničkoj ekipi. U našem timu najefikasnija je bila Amela Kurtalić koja je postigla 10 poena, Azra Nikšić deset, a Uma Bobić devet poena.

Naš tim je ovim porazom zauzeo peto mjesto u Grupi A, te će se boriti za poredak od 17. do 23. mjesta.