Poraz juniorki BiH od Bjelorusije

Košarkašice Bosne i Hercegovine poražene su od selekcije Bjelorsuije rezultatom 63:61

Košarkašice Bjelorusije bolje su otvorile susret i sredinom prvog perioda imale su prednost od devet poena (14:5). Nakon toga su naše košarkašice zaigrale dosta bolje i uspjele da stignu veliki zaostatak, ali su ipak Bjeloruskinje nakon prvih deset minuta imale đest poena prednosti (20:14). Drugi period naše košarkašice su riješile u svoju korist (16:15), ali to nije bilo dovoljno da naprave preokret, pa na odmor odlaze sa pet poena zaostatka. Rezultat nakon prvog poluvremena glasio je 35:30 u korist Bjeloruskinja.

Treći period je u potpunosti pripao našoj selekciji, koja  je prije svega zaigrala puno bolje u fazi odbrane i nije dozvolila Bjeloruskinjama da dođu do lakih poena. Četiri minute prije kraja treće četvrtine Bosna i Hercegovina stiže do poravnanja, a odmah potom i prelazi u vodstvo. U posljednjih deset minuta ulazimo sa prednošću od dva poena. Na semaforu je stajalo 45:43 u korist naše reprezentacije.

Sve dobro urađeno u trećoj četvrtini naše košarkašice nisu ponovile na otvaranju posljednjeg perioda. Bjeloruskinje serijom 8:1, dolaze ponovo do pet poena prednosti u svoju korist. Posljednjih pet minuta donijelo je dosta neizvjesnosti, a dvije minute prije kraja BiH serijom 7:0 okreće rezultat u našu korist i u posljednjih 60 sekundi ulazimo sa prednošću od tri poena (60:57). Trojka Vasilevich, a potom odmah i dva pogođena slobodna bacanja ponovo vraćaju gošćama prednost od dva poena razlike. Bjeloruskinje su imale više koncentracije u završnici i slavile pobjedu rezultatom 63:61.

BJELORUSIJA – BIH 63:61 (20:14, 15:16, 8:15, 20:16)

BJELORUSIJA: Babak 7, Halauchyner 14, Isayenka 5, Vasilevich 16, Venskaya 5, Chyzheuskaya 8, Krauchanka, Liabedzich, Samailiuk, Shumeika 2, Siamiletnikava 6, Trafimenkava

BIH: Kešeljević 7, Kovačević 4, Mitrić 2, Nikšić 10, Zubac 24, I.Babić, D. Babić, Božić, Peljto, Radulović 3, Selimović 7, Šipka 4