Pobjeda kadetkinja BiH protiv Austrije, sjajna posljednja četvrtina “prelomila” utakmicu

Kadetkinje Bosne i Hercegovine savladale su Austriju rezultatom 63:53, na Evropskom prvenstvu Divizije B koje se igra u Bugarskoj.

Bh.tim je nakon grupne faze u borbi za 17. poziciju na prvenstvu.

Prva četvrtina je pripala našim suparnicama, koje su nakon prvih deset minuta imale prednost od dva poena, 13:11. Naš tim je u drugom periodu odigrao puno bolje i angažovanije, prije svega u odbrani, pa su na poluvremenu imali prednost od četiri poena, 28:24.

Treće četvrtina je pripala ponovo Austrijankama, koje su uspjele smanjiti zaostatak na samo jedan poen, 44:43. Za razliku od prethodnih utakmica, naš tim je u posljednjoj četvrtini pokazao vrlo dobru igru, koju je riješio u svoju korist rezultatom 19:10, za konačnih 63:53 u našu korist.

Azra Nikšić sa 16 i Uma Bobić sa 15 poena su predvodili naš tim do pobjede.