Pobjeda Bosne i Hercegovine nad Hrvatskom

Košarkašice Bosne i Hercegovine savladale su selekciju Hrvatske rezultatom 73:70.

Bh. košarkašice su izuzetno loše otvorile susret i dopustile Hrvaticama da dođu do devet poena prednosti (18:9), a zaostatak za protivničkom ekipom nakon prvih deset minuta bio je sedam poena (23:16). U drugom periodu pružili smo bolju igru, kako u odbrani, tako i u napadu, a nakon što smo uspjeli stići i do potpunog preokreta, Hrvatska je ipak bila smirenija u finišu druge četvrtine i na pauzu odlaze sa dva poena prednosti. Rezultat je glasio 39:37 u korist Hrvatske.

Drugo poluvrijeme nismo otvorili najbolje, pa smo Hrvatskoj dopustili da minutu prije kraja treće četvrtine stigne do 11 poena prednosti. Rezultat je glasio 56:45 u korist naših susjeda. Nakon trideset minuta igre, Hrvatska je imala deset poena prednosti na svom kontu i mogla je mirnije ući u posljednjih deset minuta susreta.

Ipak, naše košarkašice su zaigrale puno bolje u posljednjem periodu i na pet minuta do kraja utakmice dolaze do rezultatskog poravnanja (62:62). Dvije minute prije kraja naš tim ima četiri poena prednosti (67:63), što je bilo dovoljno da pametnom igrom do kraja susreta dođemo do trijumfa rezultatom 73:70.

BOSNA I HERCEGOVINA – HRVATSKA 73:70 (16:23, 19:14, 14:22, 24:11)

BiH: Kešeljević 19, Mitrić 15, Nikšić 7, Radulović 4, Zubac 20, I.Babić, D. Babić, Božić, Kovačević 6, Peljto, Selimović, Šipka 2

HRVATSKA: Bošnjak 3, Mandić 18, Poljac 10, Savić 6, Vukšić 12, Bilić, Ćurić, Griželj 3, Haklička, P. Jurić 2, J.Jurić 4, Muhl 12