Kadetkinje BiH savladale Švicarsku i osvojile 17. mjesto u ukupnom poretku

Kadetkinje Bosne i Hercegovine su pobjedom protiv Švicarske rezultatom 66:60 završile nastup na Evropskom prvenstvu Divizije B, osvojivši 17. mjesto u ukupnom poretku.

Naš tim je sjajno otvorio utakmicu i nakon prvih deset minuta smo imali prednost od 14 poena, 22:8. Drugi period pripao je našim protivnicama, koje su uspjele da ga riješe rezultatom 13:11 u svoju korist za 33:21 na poluvremenu u korist BiH.

U trećem periodu su košarkašice Švicarske uspjele da se u potpunosti rezultatski poravnaju sa našim timom, pa se u posljednjih deset minuta ušlo pri rezultatu 45:45. Zadnji period naš tim rješava u svoju korist rezultatom 21:15, za konačnih 66:60 u ovom duelu za naš tim.

Amela Kurtalić je bila najefikasnija u našem timu sa 22 postignuta poena, Ajla Selimović i Uma Bobić su postigle po 11, a Helena Kovačević deset poena. Stephanie Martinez sa 18 poena je bila najefikasnija u selekciji Švicarske.