Connect with us

Reprezentacija

Kadetkinje BiH savladale Island

Kadetkinje Bosne i Hercegovine ostvarile su prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu u Sofiji. Zmajice su savladale selekciju Islanda rezultatom 60:44.

Od samog starta naš tim je bio bolja ekipa na terenu, a prvu četvrtinu su riješili u svoju korist rezultatom 15:9. U drugom periodu su bili još ubjedljiviji pa na pauzu odlaze sa 13 poena prednosti. Rezultat je glasio 36:23.

Treća četvrtina je donijela izjednačenu košarku koju su Islanđanke riješile u svoju korist rezultatom 11:9, pa je naš tim u posljednjih deset minuta igre ušao sa prednošću od 11 poena (45:34). Prednost stečena u prva tri perioda bila je dovoljna da bez velikih problema privedemo utakmicu kraju i slavimo pobjedu rezultatom 60:44.

Naš tim je predvodila Uma Bobić sa 17 poena, dok je u selekciji Islanda najefikasnija bila Viktoria Horne sa devet poena.