Vijesti iz reprezentacije

Južna Koreja ubjedljivo savladala BiH i ostavila je bez šansi za četvrtfinale

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je i treći poraz u tri meča na Svjetskom prvenstvu u Australiji, a danas je od Zmajica bolja bila selekcija Južne Koreje sa 99:66.

Tako je BiH ostala bez šansi za plasman u četvrtfinače, a do kraja grupne faze ostalo je da Zmajice odigraju mečeve protiv Sjedinjenih Američkih Država i Belgije.

S druge strane, Južna Koreja je danas ostvarila svoj prvi trijumf na prvenstvu, pošto je prethodno gubila od Kine i Belgije.

Dobro su bh. košarkašice otvorile utakmicu i povele sa čak 9:0 na startu, ali onda su se Korejke vratile. Prvo su smanjile na 12:7, a potom i poravnale na 12:12.

Na tri minute prije kraja prve dionice Južna Koreja stiže do prvog vodstva (16:14), ali BiH u prednost tada vraća Anđela Delić, koja pogađa za tri.

Ipak, nastavljaju se problemi u odbrani za Zmajice, pa Koreja do kraja prve četvrtine stiže do vodstva od 25:20.

Održavala je tu prednost Koreja na startu druge dionice, a Zmajice su imale puno problema na defanzivnom skoku, pa nakon četiri minute igre Koreja dolazi do 34:25. Jonquel Jones pravi svoj treći faul na meču već nakon 13 minuta igre i ulazi u probleme, ali onda i u dobru seriju pa BiH na njenim krilima smanjuje na samo tri razlike (33:36).

Koreja svoju krizu prekida trojkom na tri minute do kraja poluvremena, a na kraju je nakon 20 minuta igre rezultat bio 45:37 u njenu korist.

Serijom 4-0 otvaraju Zmajice drugo poluvrijeme, ali nisu dozvolile Korejke da njihova prednost bude ugrožena.

Kang nastavlja rešetati koš BiH i Koreja dolazi do 50:43, a potom novom trojkom dolaze do dvocifrenu prednost (53:43). Pokušale su bh. košarkašice zaigrati agresivniju odbranu, ali brzo su to “ugasile” Korejke koje košem uz faul, a onda i trojkom stižu do 59:47.

Porastao je potom zaostatak BiH i na čak 20 poena (52:72) i bilo je jasno da je meč već gotov. U posljednju dionicu ulazi se s prednošću od 76:52 za Koreju, koja je samo rutinski privela meč kraju i upisala trijumf.

Konačni rezultat bio je 99:66.