Juniori nastavili niz, savladana i selekcija Norveške

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je selekciju Norveške rezultatom 69:63.

Naš tim je sjajnom igrom u ovom susretu, uspio da dođe do druge pobjede na Evropskom prvenstvu B divizije u Rumuniji.

Od samog starta tim selektora Čikića je imao rezultatsku prednost u ovom meču. Prvi period su naši košarkaši riješili u svoju korist rezultatom 15:11. U drugih deset minuta gledali smo dosta izjednačen susret, pa se na poluvrijeme odlazi sa prednošću iz prve četvrtine. Rezultat je glasio 34:30.

Treći period je u potpunosti pripao našem timu, a sjajna igra nas je dovela do prednosti od 13 poena na ulasku u posljednjih deset minuta susreta. Prednost stvorena u tom periodu, bila je dovoljna da bez velikih problema utakmicu privedemo kraju i ostvarimo pobjedu rezultatom 69:63.

Deni Radak sa 15 postignutih poena je bio najefikasniji u našem timu, Harun Huseinspahić je postigao devet, a Đorđe Topolović osam.

Naš tim naredni susret igra protiv Češke Republike.