Juniori deklasirali Luksemburg, sutra susret protiv Izraela

Juniori deklasirali Luksemburg, protiv Izraela za plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva

Velika pobjeda naših momaka

U susretu četvrtog kola Evropskog prvenstva B divizije za juniore, košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je deklasirala selekciju Luksemburga rezultatom 105:38.

Naš tim je nakon teškog poraza od Češke odigrao jako dobar meč, te je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu. Prvu četvrtinu naši momci su dobili rezultatom 26:16, ali bio je to još i najbolji period meča za Luksemburžane. U drugoj četvrtini naša odbrana je još bolje profunkcionisala, pa je već na poluvremenu rezultat glasio 52:22 za naš tim.

Tamo gdje je stalo prvo poluvrijeme, nastavljeno je drugo. Nakon treće četvrtine naši košarkaši su vodili rezultatom 75:33, a na kraju je susret okončan rezultatom 105:38 za naše momke.

Bila je ovo treća pobjeda našeg tima u četiri kola. Prvo su naši košarkaši savladali Island i Norvešku, a potom su doživjeli poraz od Češke. U posljednjem kolu grupne faze sutra se sastaju sa Izraelom, te bi eventualnom pobjedom, u ovisnosti od ishoda duela Izraela i Češke, mogli izboriti plasman u četvrtfinale. Dvije najbolje selekcije u svakoj grupi izborit će plasman u četvrtfinale turnira, odnosno nastavak borbe za promociju u A diviziju.

Najefikasniji u redovima našeg tima bio je Timur Krupalija koji je zabilježio 20 poena i 12 skokova. Amar Mehić je u trijumf ugradio 18 poena i osam skokova. Najviše je kod Luksemburga pokazao Felix Vlaminck sa 14 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

Bosna i Hercegovina: Arnaut 3, Halilčević 10, Herenda 11, Kondić 10, Mehić 18, Dedajić 10, Huseinspahić 7, Krupalija 20, Maran 14, Radak, Simanić 2, Topolović

Luksemburg: Lejeune 5, Dias, Rech 2, Tani 6, Vlaminck 14, Bešlija, Ćeman 2, Delhommais 2, Keller 3, Nothomb 4