Vijesti iz KS BIH

Bh. juniorke ostvarile ubjedljivu pobjedu nad Švedskom i plasirale se u četvrtfinale Evropskog prvenstva B divizije

Ženska juniorska (U-18) reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je danas ubjedljivu pobjedu protiv Švedske i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva B divizije u Ploestiju, kao drugoplasirana ekipa grupe D.

Već nakon prve četvrtine izabranice Dragane Svitlice imale su veliku prednost (21:6), koju su bez većih problema održavale u nastavku meča te na kraju zabilježile trijumf rezultatom 64:39.

Našu selekciju do pobjede su predvodile Layla Grace Kahrimović (17 poena), Marija Damjanović (12) i Katarina Mihalj (10).

Utakmice četvrtfinala na rasporedu su u petak. Protivnik BiH bit će selekcije Češke ili Slovačke.