Vijesti iz KS BIH

Bh. juniori izgubili od Irske nakon što su bili nadomak velikog preokreta

Juniorska (U-18) reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je danas od Republike Irske meč posljednjeg kola grupne faze Evropskog prvenstva B divizije i to nakon što je zamalo došla do velikog preokreta.

Nakon izjednačene druge četvrtine (15:15), mladi irski košarkaši su deklasirali BiH u drugoj dionici sa 25:3 i na poluvrijeme otišli uz veliku prednost (40:18).

Na ulasku u zadnjih 10 minuta imala je Irska i dalje pristojno vodstvo (51:34), ali tada su izabranici selektora Borisa Jokanovića zaigrali mnogo agresivnije u odbrani i počeli topiti razliku. Na kraju su došli u priliku da izbore produžetak jer su imali zadnji napad kod rezultata 57:54. No, nisu ga iskoristili i Irska je odnijela pobjedu.

U redovima BiH istakli su se Ajdin Delić sa 11 poena i Tarik Hrelja sa čak 15 skokova, dok su irski tim predvodili Luke Seltzer i Declan Gbinigie (po 11 poena).

Pred našim nacionalnim timom sada je borba za opstanak u B diviziji, odnosno utakmice za plasman od 17. do 22. mjesta.