Zmajice treće na turniru u Skoplju

<p>Ženska U20 reprezentacija BiH zauzela je treće mjesto na turniru "Trofej Makedonije 2017". Na&scaron;e djevojke večeras su pretrpjele poraz od domaće selekcije Makedonije rezultatom 72:60, ali su većim dijelom susreta bile dostojan protivnik iskusnom rivalu.<br /><br />Zmajice su odlično otvorile meč i nakon prve četvrtine imale i prednost. Domaće ko&scaron;arka&scaron;ice su u nastavku anulirale vođstvo na&scaron;eg tima, da bi u trećoj dionici stigle do dvocifrene prednosti, koju su sačuvale do kraja meča.<br /><br />Izabranice Mare Lakić-Brčaninović turnir su na kraju zavr&scaron;ile na vrlo dobrom trećem mjestu sa skorom od jedne pobjede i dva poraza, &scaron;to je svakako veliki uspjeh za na&scaron;u mladu selekciju, koja je dostojno parirala starijim i iskusnijim rivalima.<br /><br /><strong>MAKEDONIJA – BOSNA I HERCEGOVINA&nbsp; 72:60 (15:20, 22:13, 18:10, 17:17)</strong><br /><br /><strong>BOSNA I HERCEGOVINA:</strong> Azinović 8, Glotić, Mi&scaron;eljić 4, Kovačević 14, Brčaninović 21, Reljić, Omerba&scaron;ić, Heljić, Marković 13, Marjanović, Domuzin, Alispahić, Krakić.</p>