Zmajice slavile protiv Bugarske

<p>Ženska U20 reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas selekciju Bugarske sa 70:66, u drugoj utakmici seniorskog turnira "Trofej Makedonije 2017" u Skoplju.<br /><br />Nakon &scaron;to su juče odigrale izuzetno dobro prvo poluvrijeme protiv iskusnog Japana, izabranice Mare Lakić-Brčaninović danas su pružile jo&scaron; bolju partiju. <br /><br />Odigrale su u egalu prvih 20 minuta sa favorizovanim rivalom, a sa dobrom igrom nastavile su i u nastavku susreta. Iako je iskustvo bilo na strani Bugarki, na&scaron; mladi tim se odlično sna&scaron;ao. U igri ko&scaron; za ko&scaron;, na&scaron;e djevojke su odobro parirale protivniku i ne samo to. U velikom dijelu utakmice Zmajice su bile i bolji rival na terenu.<br /><br />Uslijedila je zanimljiva zavr&scaron;nica. Na semaforu je pisalo osam sekundi do kraja meča kada je Sandra Azinović pogodila trojku i odvela BiH do prve pobjede u Skoplju. <br /><br />Na&scaron;e djevojke sutra od 20.00 časova očekuje posljednji meč na turniru u Skoplju protiv selekcije domaćina Makedonije.<br /><br /><strong>BUGARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA&nbsp; 66:70 (12:12, 15:15, 22:20, 17:23)</strong><br /><br /><strong>BOSNA I HERCEGOVINA:</strong> Glotić 4, Kovačević 12, Brčaninović 27, Marković 11, Domuzin 2, Azinović 6, Reljić, Omerba&scaron;ić, Mi&scaron;eljić 8, Heljić, Marjanović, Alispahić, Krakić.</p>