Prvenstvo BIH (M)

Široki ubjedljivo savladao Igokeu u posljednjoj utakmici četvrtog kola

HKK Široki je u utakmici muškog košarkaškog prvenstva BiH ostvario ubjedljivu pobjedu na svom parketu protiv KK Igokea rezultatom 76:63.

Prva četvrtina bila je neizvjesna, a pripala je Širokom rezultatom 20:18, da bi posebna dominacija domaćih košarkaša uslijedila u drugoj dionici kada su postigli čak 28 poena, a primili samo sedam, te su na poluvrijeme otišli sa prednošću od 23 poena razlike (48-25).

Treća četvrtina pripala je Igokei rezultatom 17:12, ali to im je bilo dovoljno tek da malo ublaže preveliki zaostatak koji je Široki u posljednjoj četvrtini uspješno održavao, te na kraju slavio pobjedu rezultatom 76:63.

Najefikasniji u redovima Širokog bili su Mateo Čolak sa 16 poena, te Ivan Karačić i Filip Kraljević sa po 12, dok su u redovima Igokee najbolji bili Nemanja Nikolić sa 15, te Dennis Clifford sa 11 poena.