Prvenstvo BIH (M)

Široki i Spars uvjerljivi u derbijima, visoke pobjede Proma i Mladosti, Bratunac slavio kao gost

HKK Široki pobijedio je OKK Sloboda Tuzla rezultatom 82:60 u 8. kolu Košarkaškog prvenstva BiH igranom u subotu na Pecari.

Nakon teškog poraza od Borca na domaćem parketu, košarkaši Širokog odigrali su odlično protiv Slobode i zasluženo slavili visoku pobjedu.

Sloboda se dobro držala u prvom poluvremenu, ali u nastavku gosti nisu uspjeli na pravi način odgovoriti pritisku i kvaliteti Širokog.

Najefikasniji kod Širokog bio je Mateo Drežnjak s 23 poena, a dvoznamenkasti bili su i Goran Filipović (15 poena i 9 asistencija), Dario Drežnjak (14 poena i 11 skokova) i Mateo Čolak (12).

KK Promo Donji Vakuf je došao do pobjede protiv KK Vogošća rezultatom 73:48. Najveću razliku domaćin je napravio u drugoj i trećoj četvrtini, kada je rezultat glasio 22:9 odnosno 15:9.

Najefikasniji pojedinac u redovima pobjedničke ekipe je bio Prince Orizu sa 19 poena i devet skokova, dok je Imran Fazlić postigao 18 poena i uhvatio pet skokova.

U redovima Vogošće najbolji pojedinac bio je Mladen Pavlović sa 17 poena i pet skokova.

Derbi osmog kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine između Kaknja i Sparsa nije opravdao očekivanja publike. Gosti su lakše od očekivanog došli do pobjede rezultatom 94:70.

Ekipu Sparsa su do pobjede vodili bh reprezentativac Adin Vrabac sa 24 poena i devet skokova, te Branislav Đekić sa 20 poena i devet skokova. Đekić je imao samo jedna promašaj iz igre (8/9).

U ekipi Kaknja bolji od ostalih bio je Adnan Arslanagić sa 17 poena

KK Bratunac je slavio protiv KK Čapljina rezultatom 68:78. Najveću razliku i osiguravanje pobjede Bratunac je učinio u posljednjoj četvrtini kada je gostujuća ekipa vodila sa 12:25.

Najefikasniji igrač susreta bio je Dejan Ćup sa 29 poena, osam skokova, a osim njega dobru utakmicu su odigrali Demarkco Foster sa 14 poena i Malik Hluchoweckyj sa 11 poena.

U redovima Čapljine najbolji pojedinac je bio Matija Milin sa 20 poena, dok je najveću podršku pružio Boungei Preston sa 19 poena i uhvatio 13 skokova. Zanimljiv susret je odradio Edi Sinadinović koji je imao 11 poena, sedam skokova i 12 asistencija.

Mladost je došla do pobjede pred domaćom publikom protiv Leotara rezultatom 102:85. Najveću razliku Mladost je napravila u drugoj četvrtini, kada je konačan rezultat glasio 34:15.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Stefan Mijović sa 36 poena, šest skokova i osam asistencija. Osim njega u redovima ekipe iz Mrkonjić Grada dobru utakmicu su odigrali Aleksa Birovljev sa 20 poena i Aleksa Stojanović sa 16 poena.

U redovima poražene ekipe najbolji susret je odigrao Vladimir Aleksić sa 22 poena i sedam skokova. Pored njega Marko Rikalo je postigao 19 poena, a dvocifren učinak je imao i Srđan Damjanović sa 10 poena.