Seniori poraženi u Švedskoj

<p>Mu&scaron;ka seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je započela pretkvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019. godine. Zmajevi su u prvom meču poraženi od selekcije &Scaron;vedske u Norčepingu rezultatom 81:73.<br /><br />Početak utakmice nije nagovje&scaron;tavao ovakav ishod. Nakon egal prvog poluvremena i potpuno izjednačene igre na terenu, izabranici Du&scaron;ka Vujo&scaron;evića odigrali su odličnu treću dionicu, kada su oti&scaron;li na plus &scaron;est poena prednosti.<br /><br />Četvrta četvrtina donijela je veliki pad u igri na&scaron;eg tima, &scaron;to su &Scaron;veđani znali iskoristiti. Bili su dominantni na terenu i na kraju upisali prva dva boda.<br /><br />Na&scaron;i momci sutra se vraćaju u Sarajevo, a već u subotu očekuje ih drugi meč pretkvalifikacija protiv selekcije Slovačke u dvorani Skenderije.<br /><br /><strong>&Scaron;VEDSKA – BOSNA I HERCEGOVINA&nbsp; 81:73 (20:23, 18:15, 17:23, 26:12)</strong><br /><br /><strong>BOSNA I HERCEGOVINA:</strong> Sejfić 1, Lončar 16, Zahiragić, Lazić 6, Atić 4, Vrabac 6, Hasandić 6, Gegić 1, Musa 17, Renfroe 8, Muratović, Tomić 8.</p>