Prvenstvo BiH (M)

Sparsima derbi kola na Pecari, sjajne utakmica u Mostaru i Bratuncu

Odigrano je pet utakmica drugog kola muške košarkaške lige Bosne i Hercegovine, a na terenima đirom BiH mogli smo vidjeti dobre susrete.

Košarkaši Sparsa savladali su na Pecari Široki 71:70 u derbi susretu 2. kola Lige 12.

Bio je ovo jako uzbudljiv meč u reprizi prošlogodišnjeg finala. Široki je dobro krenuo, dobio prvu četvrtinu 18:11, ali onda su Sparsi preokrenuli i vodili veći tok meča. Široki se ponovo vraća u susret u samom finišu, imali su i dva napada za pobjedu, ali su Drežnjak i Čolak bili neprecizni, pa je pobjeda otišla za Sarajevo.

Najefikasniji kod Sparsa bio je Nedim Buza sa 12 poena, a dva manje je dodao Branislav Đekić. Kod domaćih, Filipović i Kraljević su postigli po 15, a Dario Drežnjak 14 poena.

Bratunac je na svom terenu savladao Vogošću 92:89 nakon produžetka, a pobjedu im je na deset sekundi do kraja donio Malik Hluchoweckyj pogođenom trojkom. Radenko Piličević je postigao 25 poena, a Goran Vučićević 19. Kod Vogošće, Darko Rnić je postigao 18, a Filip Njegovanović je dodao 15.

Čapljina na svom terenu nije imala poteškoća protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada, te su ostvarili pobjedu 78:59. Vodio ih je Vladimir Ivelja sa 20 poena, a po 15 su ubacili Boungei Preston i Milan Lužaić. Kod gostiju, Aleksa Stojanović i Srđan Milanović završavaju utakmicu na 10 poena.

Košarkaši Zrinjskog savladali su svojoj dvorani Kakanj rezultatom 87:86 u sjajnom meču.

Pobjedu Plemićima donio je sa zvukom sirene Krsto Bjelica koji je pogodio i preokrenuo rezultat u korist domaćih. Zrinjski je kontrolisao rezultat u prvom poluvremenu, ali su dozvolili pad u nastavku i preokret gostiju, no Bjelica je ipak ostavio pobjedu u Mostaru.

Najefikasniji kod domaćih bio je upravo Bjelica sa 19 poena, dok je Ryan Bruggeman postigao 18. Kod gostiju, Ermin Dedić je bio najraspoloženiji sa 28 poena, a Adnan Arslanagić je dodao 13.

Sloboda je bez problema savladala Promo iz Donjeg Vakufa u Mejdanu. Tuzlaci su stigli do trijumfa 87:64, a najefikasniji je bio Amar Gegić sa 14 poena, dok su Tomašević i Čampara postigli po 12.

Igokea i Leotar svoj susret igraju sutra.