Connect with us

Prvenstvo BiH (M)

Sparsi bolji od Borca, Leotar na domaćem parketu savladao Promo

Spars je ostvario pobjedu u jednom od derbija 14. kola Prvenstva BiH za košarkaše. Domaćin je u dvorani Hills savladao Borac. Banjalučani su uspjevali držati priključak u prvom poluvremenu, koje je zaključenom vodstvom sarajevske ekipe od 33:30, ali potpuno su se raspali u trećoj četvrtini. Tu dionicu košarkaši Sparsa su dobili sa 28:17, a tri i po minute prije kraja imali prednost od 15 poena razlike (68:53). Borac je ipak kaznio nonšalanciju domaćina u posljednjih nekoliko minuta te ublažio poraz. Meč je okončan rezultatom 74:68. Poeni su kod Sparsa bili ravnomjerno raspoređeni, najviše su ubacili Mašan Vrbica (14 poena), Remy Abell (13) i Marko Tejić (11). Strijelce banjalučke ekipe predvodio je Diante Baldwin (18).

Leotar je na domaćem parketu u utakmici 14. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine pobijedio Promo rezultatom 82:80 i tako došao do devetog trijumfa ove sezone. Trebinjci su meč otvorili sa serijom od 11:0, ali Promo se uspio sabrati i na kraju prve četvrtine imao je četiri poena zaostatka (23:19). U drugoj četvrtini Promo je dolazio i do poravnanja, a u trećoj četvrtini Leotar je išao i na +10, no gosti su se ponovo vraćali i ušlo se u uzbudljiviju završnicu, no domaći nisu dozvolili protivniku da ih ugrozi i slavili su. Šakotić je vodio Leotar do pobjede sa 23 poena, tri skoka i dvije asistencije, dok je Jeftić dodao 17 poena, sedam skokova i dvije asistencije. U poraženoj ekipi Ilić je završio meč sa 18 poena, četiri skoka i asistenciju, dok je Sertović dodao 16 poena.

(Foto: klix.ba)