Connect with us

Prvenstvo BiH (M)

Sloboda ubjedljivo savladala Leotar, Božić nosio Široki do trijumfa u Boriku

Košarkaši Slobode su u drugom kolu Lige 6 sa ubjedljivih 103:81 savladali trebinjski Leotar, te stigli do prve pobjede u ovoj fazi domaćeg prvenstva. Utakmica je bila u egalu tokom prvog poluvremena, na odmor se čak otišlo s neriješenim rezultatom 50:50, ali Tuzlaci su u nastavku “slomili” goste. U trećoj četvrtini je Sloboda napravila deset poena prednosti, da bi i u četvrtoj bila daleko bolji rival na terenu, pa je na kraju čak i lagano slavila. Do pobjede je Slobodu predvodio Đorđe Lelić sa 25 poena i 8 asistencija, Haris Delalić je ubacio 22, a Ibrahim Durmo 20 poena. Kod Leotara su sa po 17 poena najbolji bili Dejan Šakotić i Nikola Jeftić.

U isto vrijeme su se u Boriku sastali Borac i Široki, a gosti su slavili 64:76. Do pobjede je ekipu s Pecare vodio Luka Božić s 33 poena i 10 skokova, a 20 poena je ubacio Ive Ivanov. U redovima Borca su dvocifreni bili tek Diante Baldwin s 11 i Stefan Kenić s 10 poena.

(Foto: tuzlalive.ba)