Prvenstvo BiH (M)

Sloboda ubjedljiva protiv Zrinjskog, Leotar slavio u Mrkonjić Gradu

Sloboda je nastavila redati pobjede u Prvenstvu Bosne i Hercegovine, a Tuzlaci su večeras u Mejdanu pobijedili Zrinjski sa 83:67. Mostarcima je ovo šesti vezani poraz. Zrinjski se dobro držao u prvoj četvrtini i polovinu druge, a onda je Sloboda došla do prednosti značajnije prednosti i na odmor je otišla sa +7 (37:30). Tuzlaci su zaigrali sjajno u trećem periodu i prednost je samo rasla, a na kraju iste iznosila je 23 poena (66:43). U posljednjih deset minuta igrali su malo opuštenije, ali su stigli do sigurne pobjede. Alikadić i Durmo su vodili Slobodu do pobjede, a postigli su po 18 poena. Dupree je također bio odličan sa 17 poena, a u poraženoj ekipi Veljković je ubacio 14, te Soldo dva manje.

Košarkaši Leotara slavili su u Mrkonjić Gradu protiv Mladosti rezultatom 76:57. Leotar je do pobjede predvodio  Nikola Đurasović koji je postigao 15 poena. Osim njega dobru partiju odigrali su Vladimir Aleksić sa 14 i Marko Raičević sa 13 poena. U ekipi Mladosti najviše se istakao Gojko Sudžum sa 17 poena.

(Foto: tuzlalive.ba)