Prvenstvo BiH (M)

Sloboda nadigrala Mladost, Leotar u Mostaru savladao Zrinjski

Odigrane su dvije zaostale utakmice Prvenstva Bosne i Hercegovine.

Košarkaši Slobode su u Mrkonjić Gradu gostovali Mladosti, koju su savladali sa 73:84. Sjajno su Tuzlaci otvorili utakmicu i nakon prve četvrtinee poveli su sa sigurnih 14:22, ali Mladost do odlaska na odmor između dva poluvremena ipak uzvraća udarac. Na krilima Miloševića smanjili su domaći na 39:41, ali u nastsavku dominacija Slobode predvođene Ibrahimom Durmom i Harisom Delalićem. Već u trećoj četvrtini ostvarili su gosti dvocifrenu prednost, koju su zadržali i do samog kraja utakmice. Završilo je 73:84. Durmo je meč završio s 24 poena i 10 skokova, dok je Delalić imao 19 poena, 7 skokova i 6 asistencija. Pomenuti Milošević je u redovima Mladosti ubacio 15 poena i podijelio 10 asistencija.

Zrinjski je nastavio lošu formu, a večeras su doživjeli  poraz koji im je nanio Leotar rezultatom 66:72. Mostarci su u četvrtoj četvrtini na trenutak i poveli sa poenom razlike, ali Trebinjci su se brzo “odlijepili” i čuvali prednost do kraja. Prvo ime susreta bio je Jeftić, a zabilježio je 18 poena i deset skokova, po 13 poena dodali su Lužaić i Šakotić. Kod Zrinjskog istakao se Naletlić sa 16 poena i devet asistencija, dok je dva poena manje ubacio Čović.

(Foto: sloboda.ba)