Prvenstvo BiH (M)

Široki deklasirao Bratunac, veliki preokret Sparsa protiv Slobode

Košarkaši Širokog Brijega su na svom parketu na Pecari deklasirali Bratunac. Slavili su domaći s ubjedljivih 100:67. Vodio je Široki od početka do kraja utakmice i ni u jednom trenutku se njegova pobjeda nije dovodila u pitanje. Već nakon prve četvrtine bilo je  +16 (34:18), a očajno je odigrao Bratunac finiš meča, pošto je u četvrtoj dionici ubacio samo 8 poena (26:08). Luka Božić je nosio Široki do pobjede s 20 ubačaja, dok su se kod Bratunca sa po 16 istakli Drašković i Šarenac.

U derbiju 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Spars je na domaćem terenu savladao Slobodu rezultatom 83:77. Do pobjede je sarajevski tim stigao nakon velikog preokreta. Vodila je Sloboda sa 30:48 na poluvremenu, ali u drugom dijelu su se uloge timova potpuno zamijenile. Spars je dominirao i na kraju uspio stići i do preokreta i velikog slavlja. Na minut i po do kraja bilo je neriješeno 77:77, a na 39 sekundi do kraja Marko Ramljak ubacuje trojku za vodstvo Sparsa. Promašio je potom na drugoj strani šut za tri poena Haris Delalić, a Ramljak u narednom napadu ubacuje novu trojku i stavlja tačku na ovaj meč (83:77). Ramljak je meč završio s 19 poena, a po 12 su ubacili njegovi saigrači Marko Tejić i Arijan Lakić. Kod gostiju je najefikasniji s 15 poena bio Ibrahim Durmo, koji je uhvatio i 11 skokova, a 13 poena je dodao Haris Delalić.

(Foto: Jabuka.tv)