Prvenstvo BiH (M)

Promo slavio u dramatičnoj završnici, Bratunac prokockao 12 poena prednosti u Posušju

Promo je u Donjem Vakufu pobijedio Radnik iz Bijeljine sa 95:93 nakon dramatične završnice. Domaćin je u trećoj četvrtini došao do velikih 15 poena prednosti (72:57). Činilo da će doći do lake pobjede. No, gosti tada prave seriju 12:0 i vraćaju utakmicu u egal. U posljednjih deset minuta Promo ponovo drži prednost, koja na tri minute do kraja, iznosi osam poena (89:81). Bijeljinci se nisu predavali i u zadnjoj minuti došli su na dva poena zaostatka. Osam sekundi do kraja Radniku je trebala trojka za produžetak. Lopta je otišla iskusnom Todiću, a Mulaomerović je napravio faul na šutu za tri poena. Prvo bacanje Todić pogađa, a onda, na opće oduševljenje oko 500 prisutnih navijača, drugo promašuje. Budući da je na semaforu stajalo 1,8 sekundi do kraja, ostalo mu je da namjerno promaši i treće i pokuša nešto napraviti iz ofanzivnog skoka. Da se ne desi iznenađenje pobrinuo se kapiten Proma Dino Alkić defanzivnim skokom. Prvo ime susreta bio je Gatling iz Proma sa 29 poena, sedam asistencija i skokom, dok je Ilić dodao 22 poena uz po tri skoka i asistencije. U poraženoj ekipi Rodić je ubacio 24 poena, a Kokorus jedan manje, ali imao je i šest skokova te asistenciju.

Posušje je na domaćem parketu opravdalo ulogu favorita protiv Bratunca i slavilo sa 93:86. Gosti su u drugom periodu imali i 12 poena prednosti, ali su to u nastavku prokockali. Domaći su u posljednjih deset minuta držali sve pod kontrolom i na kraju došli do trijumfa. Bašić je imao double-double sa 28 poena i deset asistencija. I Sirić je pružio dobru partiju kod Posušja sa 21 poenom. Najraspoloženiji kod gostiju bio je Drašković sa 22 poena i pet skokova.

(Foto: KK Promo)