Prvenstvo BiH (M)

Promo savladao Zrinjski, Spars u Posušju doživio treći vezani poraz

Košarkaši Proma su na domaćem parketu savladali Zrinjski rezultatom 98:89, a briljirao je sjajni Amerikanac Jordan Watson, koji je nosio domaćina do trijumfa. Promo je Zrinjski “slomio” u posljednjoj četvrtini utakmice, koju je sjajno otvorio i brzo stigao do dvocifrene prednosti od 87:77. Nakon toga Plemići nisu imali snage da uzvrate i završilo je pobjedom Proma od 98:89. Watson je bio prvo ime susreta sa 27 poena, 10 asistencija i 5 skokova, a Eman Šertović je imao 21 poen. Kod Zrinjskog je Maxwell ubacio 19 koševa uz 11 skokova.

Ekipa Posušja je na domaćem terenu savladala sarajevski Spars sa 82:77. Bio je to tijesan meč dva rivala, Spars je imao u jednom trenutku i prednost tokom treće četvrtine, ali Posušje je tada dodalo gas i do ulaska u posljednjih deset minuta steklo sedam poena prednosti. Završnica je bila izrazito neefikasna, Spars je dobio posljednju četvrtinu sa 13:11, ali nije to bilo dovoljno da dođe do pobjede. Završilo je 82:77 za domaćina, a Spars je tako doživio treći vezani poraz u domaćem takmičenju. Posušje je do pobjede predvodio Ante Leko sa 19 poena i 13 skokova, a 17 poena je ubacio Ante Ramljak. Kod Sparsa je 18 poena ubacio Anes Podojak, a 17 Luka Majstorović.

(FOTO: KK Posušje)