Prvenstvo BiH (M)

Posušje bolje od Slobode, Leotar nakon drame i produžetka savladao Mladost

U okviru 18. kola Prvenstva BiH za košarkaše Leotar je u gostima savladao Mladost sa 76:81, dok je Posušje na svom parketu bilo bolje od Slobode sa 81:62.

Nakon reuglarnih 40 minuta igre u Mrkonjić Gradu rezultat je bio 69:69, a nakon dodatnih pet minuta tim iz Trebinja je bio koncentrisaniji te je slavio pobjedu rezultatom 76:81. Najbolji u pobjedničkom timu bili su Luka Anđušić sa 19 i Nedeljko Košanin sa 15 poena, dok se u poraženom timu istakao Nikola Stanojević sa 18 poena.

Sa druge strane u Posušju je domaćin slavio veoma važnu pobjedu protiv ekipe Slobode u borbi za opstanak, a rezultat je na kraju glasio 81:62. Tim iz Hercegovine do pobjede su vodili Krsto Bjelica sa 24 poena i Mateo Mandić sa 20, dok su u timu iz Tuzle najbolji pojedinci bili Almir Hasandić sa 19 i Zoran Talley sa 16 poena.