Prvenstvo BiH (M)

Poraz Borca na domaćem terenu

Leotar je večeras u okviru Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci došao do pobjede u Banjoj Luci protiv Borca rezultatom 87:93.

Gosti iz Trebinja imali su sedam poena prednosti nakon prvih deset minuta, a u drugoj četvrtini imali su i dvocifrenu prednost, međutim sa +5 otišli su na odmor (37:42).

U trećem periodu Borac je u jednom trenutku uspio i povesti, ali sa +11 Leotar je ušao u posljednjih deset minuta. Borac je furiozno otvorio četvrtu četvrtinu i čak poveo, ali je brzo pao i na kraju je izgubio sa 87:93.

Jeftić je vodio Leotar do pobjede sa double-double učinkom od 26 poena, 11 skokova i dvije asistencije, a pratio ga je Lužaić sa 22 poena, tri skoka i četiri asistencije. U poraženoj ekipi Baldwin je ubacio 21 poen, a Kenić je dodao 13.

(Foto: KK Leotar)