Međunarodna takmičenja

NLB ABA liga 2: Spars poražen od Pelistera, Široki trojkom Bilinovca stigao do pobjede nad Podgoricom

Pelister je napravio iznenađenje u 13. kolu Druge ABA lige i pobijedio je Spars rezultatom 97:90. Prvo poluvrijeme bilo je veoma efikasno i rezultat je uglavnom bio u egalu. Nijedna ekipa nije dolazila do dvocifrene prednosti, a na odmor se otišlo se prednošću makedonskog kluba od tri poena (54:51). Na startu druge četvrtine Pelister je prvi put došao do dvocifrene prednosti, ali uslijedila je serija Sparsa od 6:0. Makedonski klub je nešto više od minutu prije kraja imao 12 poena zaostatka, ali je u posljednjih 20-ak sekundi došao na -6, no nisu uspjeli napraviti ništa više i poraženi su sa 97:90. Abell je bio odličan sa 28 poena i skokom, ali Amerikanac nije imao dobru podršku svojih saigrača. Lakić i Mustapić su dodali po 11 poena, a Durnik deset. Pelister je su do trijumfa vodili Kesar sa 24 poena i Malešević sa jednim manje, ali je dodao devet skokova i pet asistencija.

Košarkaši Širokog  su savladali crnogorsku Podgoricu sa 92:91 . Vodio je Široki nakon prvog poluvremena sa velikih 54:37, ali u nastavku Podgorica topi prednost bh. tima i u finišu dolazi i do prednosti. Gledali smo jako neizvjesnu završnicu, ali Široki je nekako uspio da “iščupa” pobjedu u ovoj utakmici. Bilinovac je na 13 sekundi prije kraja ubacio ključnu trojku, donio Širokom 92:91, a to se ispostavilo i konačnim rezultatom jer je šut za pobjedu Podgorice promašio Korać. Božić je bio najefikasniji kod Širokog sa 25 poena, Bilinovac je ubacio 15, a Ivanov 14. Kod Podgorice je 16 poena ubacio Paunović, 12 Langović, a po 11 su dodali Vulević, Kljajević, Mišković i Kovačević.

(Foto: ABA League/Dragana Stjepanović)