Međunarodna takmičenja

NLB ABA liga 2: Široki nakon fantastične treće četvrtine savladao TFT Skopje, Borac u derbiju kola savladao Krku

Deveto kolo NLB ABA lige 2 je donijelo susret između Širokog i ekipu TFT Skopje. Širokobriježani su uspjeli nakon preokreta da slave pobjedu. Nakon prvih dvadeset minuta igre “gosti” su imali prednost od +4 (37:41), ipak u drugom dijelu utakmice Široki pravi preokret, prvo je odigrao sjajnu treću dionicu koju je dobio sa 22:4, da bi u nastavu održao prednost i zasluženo slavio sa 81:58. Nominalne domaćine do pobjede vodili su Emmanuele Little sa 22 poena i Daishon Knight sa 19 poena, dok je kod poraženih najbolj bio Aleksandar Kostoski sa 19 poena.

U okviru devetog kola NLB ABA lige 2 Borac je savladao Krku sa 83:72. Borac koji je domaćin aktuelnog četvrtog “balona” NLB ABA lige 2 pred ispunjenim Borikom uspio je u derbiju savladati Krku. Iako su početak meča loše otvorili (4:14), uspjeli su se brzo vratiti u meč prvenstveno zahvaljujući reprezentativcu BiH Amsalu Delaliću koji je postigao pet vezanih poena. Od tog trenutka Borac je uspio kontrolisati svoju igru, ali i sjajnom odbranom smanjiti poenterski učinak Krke. Na kraju su slavili zasluženu pobjedu rezultatom 83:72. Do pobjede su Borac vodili Aleksandar Langović sa 20 poena i pet skokova kao i Dušan Tanasković sa 19 poena, dok su se kod Krke istakli Jan Špan sa 20 poena i Mate Vucić sa 13 poena. Reprezentativac BiH Amsal Delalić je susret završio sa deset poena i pet asistencija.

(FOTO: ABA League/Dragana Stjepanović)