Prvenstvo BiH (M)

Mladost pobijedila Bosnu Royal, Široki ostvario pobjedu u Posušju

Mladost je savladala ekipu Bosne Royal u susretu 15. kola Prvenstva BiH za košarkaše. Gosti su u Mrkonjić Gradu tek u prvoj četvrtini predstavljali ravnopravnog takmaca (16:15), da bi drugu četvrtinu domaćin otvorio serijom 8:0. Mladost više prednost nije ispuštala, te je na poluvremenu vodila sa 41:26 i rutinski na kraju upisala pobjedu od 81:72.

Široki je opravdao ulogu favorita na gostovanju kod Posušja u 15. kolu Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci, i slavio rezultatom 69:87, te tako preuzeo prvo mjesto na tabeli. Širokobriježani su odigrali sjajno prvu četvrtinu nakon koje su imali 11 poena prednosti (9:20), a domaći su pružili otpor u drugoj četvrtini, koja im je pripala rezultatom 22:20. U trećoj četvrtini Široki Brijeg je ponovo zaigrao sjajno i tada je sve bilo jasno. Ušli su sa 16 poena prednosti u posljednjih deset minuta i lagano utakmicu priveli kraju. Široki su do trijumfa vodili Božić sa 18 poena i 14 skokova, te Bilinovac koji je ubacio isti broj poena. Čolak ih je pratio sa 15. U poraženoj ekipi Širić je ubacio 16 poena, a J. Ramljak i Wiggins su dodali po 14 poena.