Prvenstvo BiH (M)

Leotar savladao Slobodu u Mejdanu, Širokom derbi protiv Borca, Posušju pripala tijesna završnica protiv Bosne, pobjeda Slavije u Donjem Vakufu

Leotar je ostvario ubjedljivu pobjedu nad Slobodom u Mejdana u utakmici 20. kola Prvenstva BiH za košarkaše. Tuzlaci su dobili prvu četvrtinu sa 22:21, ali ostatak meča protekao je u dominaciji Trebinjaca, koji su na kraju slavili sa 70:87. Prvo ime gostiju bio je Dejan Šakotić sa double-double učinkom od 20 poena i 10 skokova, najefikasniji kod Slobode bio je Zoran Talley (15 poena).

Širokom je pripao derbi protiv Borca (77:65), lider je ostao neporažen ove sezone u domaćem šampionatu. U pobjedničkom sastavu blistali su Filip Kraljević (18 poena) i Emmanuel Little (14 poena, 12 skokova).

Zrinjski je upisao tek drugu pobjedu. Mostarci su savladali Mladost u Mrkonjić Gradu (72:78), ali i dalje su posljednji na tabeli.

Ekipa Posušja na svom parketu savladala je Bosnu rezultatom 70:64. Na minut i po do kraja meča rezultat je glasio 65:64, ali sarajevski tim više nije postigao ni poena u tijesnom finišu. Odličnu partiju u pobjedničkom sastavu pružio je Krsto Bjelica (19 poena), kod gostiju se istakao Ismet Sejfić (19 poena, 14 skokova).

Slavija je u Donjem Vakufu pobijedila domaći Promo (87:91) uz odlično izdanje Aleksandra Ilića (23 poena). U ekipi Proma 40 poena je postigao Eman Šertović.

(FOTO: tuzlalive.ba)