Connect with us

Prvenstvo BiH (M)

Igokea uspješnija od Kaknja

Košarkaši Igokee su u devetom kolu Lige 12 zabilježili osmu pobjedu i to protiv Kaknja, a konačan rezultat je na kraju bio 103:73.

Domaći su nakon prvog poluvremena imali šest poena prednosti, bilo je 44:38, a na ulasku u posljednjih deset minuta bilo je plus 15, 75:60. Tu prednost su dodatno povećali u posljednjoj dionici susreta i stigli do ubjedljive pobjede.

Igokeu je do pobjede vodio Darko Talić sa 19 poena, osam asistencija i pet skokova dok su Đorđe Simeunović, Rashad Vaughn i Đorđe Gagić dodali po 15. Vaughn je imao po dva skoka i asistencije, a Simeunović je dodao pet skokova i tri asistencije dok je Gagić uz također pet skokova dodao i dvije asistencije. Još je dvocifren bio Evans Keenan sa 13 poena i po četiri skoka i asistencije.

Kod Kaknja najbolji je bio Haris Ćurevac sa 25 poena i dva skoka dok je Ermin Dedić dodao 17 poena uz četiri skoka i tri asistencije. Još je dvocifren bio Adnan Arslanagić sa 14 poena, sedam asistencija i dva skoka.

Igokea – Kakanj 103:73 (19:17, 25:21, 31:22, 28:13)