Prvenstvo BiH (M)

Igokea i Borac se plasirali u finale Prvenstva BiH

Košarkaši Igokee su i u drugom meču polufinala Prvenstva Bih savladali Budućnost, te se plasirali u finale. Ovaj put su ostvarili pobjedu u gostima rezultatom 92:90 i tako sa 2:0 prošli u veliko finale. Budućnost je prikazala odličnu igru u prvoj četvrtini i bila potpuno ravnopravan rival aktuelnom prvaku BiH, pa je nakon deset minuta bilo 23:23. No, u naredne dvije četvrtine Igokea pravi razliku i dolazi do +9 (56:65) uoči posljednje četvrtine. U finišu je Budućnost uspjela da gotovo potpuno istopi prednost tima iz Laktaša, prišla je na samo -2 (78:80). Na dvadeset sekundi do kraja Vojin Ilić smanjuje na 87:88, ali Igokea nije dozvolila preokret. Završilo je 90:92, a Igokeu su predvodili Kosta Kondić s 23 i Nikola Marić sa 22 poena. Obojica su imala i po 5 skokova i 2 asistencije. Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Vojin Ilić sa 28 poena i 7 skokova, dok je Milivoje Božović bio nadomak double-doublea sa 17 poena i 9 skokova.

Košarkaši Borca drugi su finalisti Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci, pošto su i u Banjaluci uspjeli savladali Široki. Večeras su u Boriku slavili sa neočekivano ubjedljivih 75:59 i tako polufinalnu seriju okončali s 2:0 u svoju korist. Do pobjede su Borac nosili Amsal Delalić i Aleksandar Langović sa po 16 poena, a Jan Rebec je dodao 15. Kod Širokog su sa po 12 poena najbolji bili Josip Čović i Daishon Knight.

(FOTO: ABA League/Dragana Stjepanović)