Prvenstvo BiH (M)

Budućnost lagano savladala Bosnu, Široki deklasirao Slaviju na Pecari

Košarkaši Budućnosti pokazali su snagu na startu play-offa i prilično lako savladali Bosnu sa 82:68. Budućnost je tako povela s 1:0 u seriji, a dalje će se plasirati tim koji prvi ostvari dva trijumfa. Od početka je Budućnost bila bolji rival na terenu, pa je u prvoj četvrtini povela sa 24:17. Potom je njena prednost brzo postala dvocifrena, te se na odmor između dva poluvremena otišlo s vodstvom Budućnosti od 49:36. Bosna nije imala snage i kvaliteta da završnicu meča učini neizvjesnom, te su Bijeljinci sigurno priveli utakmicu kraju. Završilo je 82:68, a prvo ime susreta bio je Milivoje Božović koji je sa 22 poena nosio Budućnost do pobjede, a 18 poena je ubacio njegov saigrač Adi Zahiragić. Najefikasniji u ekipi Bosne bio je Ismet Sejfić sa 18 postignutih poena.

Košarkaši Širokog demonstrirali su silu na startu play-offa i u četvrtfinalu su deklasirali Slaviju u prvom meču. Slavio je domaćin na Pecari sa velikih 106:68 i poveo sa 1:0 u seriji. Do pobjede je Široki nosio Josip Čović sa 19 poena i 7 skokova, dok je Mile Čović upisao double-double od 17 poena i 10 skokova. Kod Slavije se sa 12 poena istakao Damjanović, dok je 10 postigao Elez.

(FOTO: Budućnost Prolab)