Prvenstvo BiH (M)

Bratunac savladao Bosnu Royal, Sloboda “pregazila” Mladost, Široki i Sparsi upisali gostujuće pobjede

Bratunac je na svom parketu savladao Bosnu Royal rezultatom 88:74. Trijumf je mogao biti i ubjedljiviji, ali Bosna Royal je uspjela smanjiti razliku u nekoliko posljednjih minuta. Pobjednički sastav predvodili su Andrija Drašković (27 poena), Zoran Vilotijević (24 poena) i Mihajlo Šarenac (23 poena, 10 skokova). Kod Bosne Royal najefikasniji su bili Jonathan Davis (19) i Imran Fazlić (17).

Sloboda je na krilima Durme došla do veoma ubjedljive pobjede protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada (93:60). Mladost se uspjela držati samo u prvoj četvrtini, a onda su domaći brzo došli do dvocifrene prednosti i ista je u nastavku rasla, da bi na kraju došli do ubjedljivog trijumfa. Durmo je bio prvo ime susreta sa 26 poena, deset skokova i tri asistencije, a pratio ga je Šalić sa 18 poena, šest skokova i dvije asistencije. Kod gostiju Maran je imao 13 poena, četiri skoka i asistenciju, dok je Ćup ubacio dva poena manje.

Siguran je bio i Široki Brijeg na gostovanju kod Leotara (72:86). Trebinjci su samo kratko u dva navrata vodili u prvom periodu, a onda je Široki sigurno čuvao vodstvo do kraja utakmice i ni u jednom trenutku pobjedu nije doveo u pitanje. Odličnu partiju u dresu Širokobriježana pružili su Ivanov sa 21 košem i Božić sa dva manje, dok ih je pratio Čolak sa 14. U poraženoj ekipi Jeftić je po ko zna koji put bio najefikasniji sa 17 poena, a Šakotić je dodao 15.

Ekipa Sparsa je upisala pobjedu na gostovanju u Donjem Vakufu kod ekipe Proma rezultatom 95:71

(Foto: KK Promo)