Prvenstvo BiH (M)

Bosna slavila u Mrkonjić Gradu, Široki bolji od Leotara, Borac savladao Posušje, pobjede Proma i Budućnosti

Bosna je ostvarila novu pobjedu protiv ekipe Mladosti sa 80:75. Bolje je Mladost otvorila utakmicu i prvu četvrtinu dobila sa 26:18, a na poluvremenu je čuvala prednost i vodila sa 44:38. Bosna uspijeva održati priključak tokom treće četvrtine, a onda u četvrtoj, na krilima nezaustavljivog Sejfića stiže do preokreta. Sejfić je na tri minute do kraja utakmice ubacio šest vezanih poena i Bosna je povela sa 74:71. Na minut i po do kraja realizira i dva slobodna bacanja i Bosna odlazi na +5 (76:71). Mladost se nije mogla vratiti i napraviti preokret. Završilo je 80:75 za Bosnu. Sejfić je ubacio 23 poena (šut 9/12 iz igre), uhvatio 17 skokova i podijelio dvije asistencije. Vladimir Vranić je bio također dobar sa 15 poena, a 14 je ubacio Balša Dragović. Kod Mladosti je 21 poen ubacio Uroš Ilić.

Borac je na krilima Lakića (14 poena, 4 skoka) u Posušju slavio sa 89:73, a Široki je na Pecari sa 79:66 savladao Leotar. Tim s Pecare predvodili su Knight sa 19 i Ivanov sa 18 poena i 7 asistencija.

Promo je na domaćem parketu sa 71:68 savladao Slobodu. Campbell i Šertović su ubacili po 19 poena u pobjedničkom timu, dok je Tuzlake predvodio Talley sa 18 poena i 8 skokova.

U Bijeljini je domaća Budućnost je sa 95:81 savladala mostarski Zrinjski. Veliku prednost je Budućnost stekla već u prvoj četvrtini utakmice, koju je dobila sa 28:16, te se Zrinjski do kraja nije uspio vratiti i uhvatiti priključak. Briljirao je Milivoje Božović sa 27 poena, 14 skokova i 5 asistencija, a pratio ga je Dinko Peljto sa 25 ubačaja. Kod Zrinjskog je 23 poena ubacio Abram, koji je imao i 7 asistencija.

(FOTO: KK Posušje)