Prvenstvo BiH (M)

Bosna Royal poražena od Leotara, Promo slavio u Mrkonjić Gradu

Bosna Royal je nastavila negativni niz, a u večerašnjoj utakmici Prvenstva Bosne i Hercegovine poražena je u Skenderiji od Leotara rezultatom 81:84. Leotar je većim dijelom prvog dijela vodio, ali Bosna nije dozvoljavala da dođu do dvocifrene prednosti. Sarajevska ekipa je finišu prvog poluvremena povela i na odmor je otišla sa prednošću od 46:45. Bosna je u trećoj četvrtini imala čak dvocifrenu prednost i činilo se da mogu prekinuti niz od pet uzastopnih poraza. Ipak, u posljednjih deset minuta ušli su sa tri poena prednosti (65:62). Četvrti period počeo je serijom Trebinjaca od 7:0, koji su u uzbudljvoj završnici uspijeli sačuvati prednost i slaviti sa 81:84. Davis i Memić su bili sjajni u redovima Bosne, a obojica su ubacila po 25 poena, s tim da je Amerikanac imao devet skokova i četiri asistencije, dok je njegov saigrač dodao sedam skokova. Jeftić je bio prvo ime Leotara sa 16 poena i devet skokova, a 13 poena dodao je Aleksić.

Košarkaši Proma su  u gostima u Mrkonjić Gradu savladali ekipu Mladosti rezultatom 91:96. Vidjeli smo pravu dramu u ovom meču, pošto je pobjednika morao odlučiti produžetak. Nakon tijesne završnice u regularnom toku utakmice bilo je 81:81, a Promo je onda na krilima nestvarnog Aleksandra Ilića stigao do pobjede. Na minut prije kraja četvrte četvrtine Aleksandar Ilić sjajnom trojkom donosi Promu poravnanje od 81:81, a potom domaći prave grešku. Promo je imao napad za pobjedu, ali nije ga iskoristio i meč je otišao u produžetak. U dodatnih pet minuta nastavljena je drama, a vodstvo Mladosti donosi Nemanja Kapetanović. U igru Promo vraća fenomenalni Ilić koji prvo pogađa sa linije slobodnih bacanja, a onda ubacuje i još jednu trojku. Potom na dvanaest sekundi do kraja Ilić pogađa novu trojku za vodstvo Proma od 91:93, te na kraju ubačajima s linije slobodnih bacanja ovjerava pobjedu tima iz Donjeg Vakufa. Završilo je 91:96. Ilić je meč završio s 29 poena, 4 skoka i 4 asistencije, a 20 poena je ubacio Ibrahim Mulaomerović. Kod Mladosti se sa 26 poena istakao Jemej Ledl, a 19 je ubacio Miljan Marković.