Connect with us

Prvenstvo BiH (M)

Bosna nadigrala Sparse, Široki maksimalan i nakon 15. kola, Posušje ostvarilo pobjedu u Mostaru

U maloj dvorani KSC Skenderija večeras je odigran sarajevski gradski derbi, a Bosna Royal je savladala ekipu Sparsa sa 87:81. Na nevjerovatan način je Bosna otvorila utakmicu i napravila je seriju 12-0. Spars prve poene ubacuje tek nakon četiri minute, te do kraja prve dionice uspijeva da se vrati u igru. Bilo je 25:18. Drugu četvrtinu dobija Spars sa 16:13 i dodatno smanjuje prednost Studenata, pa se na pauzu odlazi s njihovim vodstvom od svega četiri poena razlike (38:34). U trećoj četvrtini viđena je potpuno ravnopravna borba dva gradska rivala, a sredinom četvrte se Bosna uspjela odlijepiti na +7 (75:68) zahvaljujući sjajnoj sekvenci Muhameda Pašalića. Spars se vratio pogocima s linije slobodnih bacanja, ali potom je Bosna odigrala sjajnu odbranu u nekoliko navrata, te trojkom Anthony Collinsa vraća +7 (80:73) na dvije minute do kraja. Nije mogao Spars do preokreta i završilo je 87:81. Najefikasniji je u redovima Bosne bio Nedim Buza sa 25 poena, a Ismet Sejfić je ubacio 19 koševa uz 14 skokova. Kod Sparsa je Haris Ćurevac ubacio 23, a Miloš Vraneš 22 poena.

Fenomenalna ekipa Širokog maksimalna je u Prvenstvu Bosne i Hercegovine i nakon 15. odigranog kola. Večeras je tim s Pecare gostovao Slobodi u Tuzli, te ju je savladao sa 85:79. Prelomio je Široki meč u svoju koristu posljednjoj dionici, koju je dobio sa osam razlike, a heroj je bio Emmanuel Little, koji je ubacio 18 poena i uhvatio 9 skokova. Slobodi je bilo nedovoljno i 22 poena sjajnog Almira Hasandića, te je upisala osmi poraz sezone (7-8), što je drži na osmoj poziciji na tabeli.

U isto vrijeme je i Posušje u Mostaru savladalo Zrinjski sa 89:85. Goste je predvodio fenomenalni Ivica Širić sa 36 ubačaja.

(FOTO: sportsport.ba)